Sodowanie


Proces czyszczenia polega na dynamicznym oddziaływaniu na oczyszczany materiał , specjalnie spreparowanym ścierniwem na bazie kwaśnego węglanu sodu. Duża prędkość materiału ścierającego nadawana jest przy użyciu sprężonego powietrza. Ze względu na duże rozproszenie energii, czyszczona powierzchnia pozostaje wolna od zabrudzeń a sam materiał nosi niewielkie ślady zarysowań.

Czyszczenie sodą w przeciwieństwie do piaskowania można uznać za prawie bezinwazyjne.

Najważniejsze jednak jest to że w przeciwieństwie do piaskowania nie nadaje drewnu chropowatej struktury, nie niszczy drewna. Również usunięcie pozostałości ścierniwa jest dużo mniej skomplikowane ponieważ soda jest w 100% rozpuszczalna w wodzie więc wystarczy dom umyć. Natomiast po piaskowaniu ścierniwo będzie nam jeszcze towarzyszyć przez parę dobrych lat wychodząc to tu to tam.

 

Sodowanie jest całkowicie nieszkodliwe dla operatora w przeciwieństwie do piaskowania.

 


 

METODA W 100% EKOLOGICZNA


 

 

Zastosowanie:

Oczyszczanie budynków z farb, lakierów itp.

Zalecana do czyszczenia części maszyn, urządzeń oraz układów, gdzie bardzo istotną rolę odgrywa niezmienność wymiaru i tolerancji współpracujących elementów

Oczyszczanie maszyn w przemyśle spożywczymOczyszczanie mebli

 

A może kukurydza ?

W przypadku konieczności usunięcia zabrudzeń z materiałów bardzo delikatnych, zabytkowych można zamiast sody zastosować specjalną mączkę kukurydzianą - najdelikatniejsze czyściwo, w pełni ekologiczne. Rodzaj środka czyszczącego jakim jest kukurydza powoduje, że idealnie nadaje się ono do czyszczenia z zachowaniem łagodnego oczyszczania, absorbcji oraz elastycznego ścierania np. do elementów drewnianych, figur, lub rzeźb.