O firmie


Ciśnieniowe mycie dachów
Ciśnieniowe mycie dachów

             Ze względu na wiele zapytań naszych klientów, zdecydowaliśmy rozszerzyć ofertę o mycie dachów. Prace wykonujemy metodą alpinistyczną więc nie musimy rozstawiać rusztowań wokół budynku a praca przebiega bardzo sprawnie. Zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt marki Bosch Proffesional i Karcher HD który pozwala na efektywną i wydajną prace dzięki czemu usuniemy każdy rodzaj zabrudzeń ze wszystkich powierzchni. 

Usuwanie mchów i porostów
Usuwanie mchów i porostów

     Mchy i porosty rozwijają się głównie na połaci dachowej od strony północnej, w miejscach zacienionych. Ich obecność nie tylko psuje estetykę domu – choć niektórzy uważają, że „spatynowany” dach ma swój urok – ale szkodliwie wpływa na trwałość pokrycia.

 

      Stwarzają też zagrożenie przy prowadzeniu prac na dachu, gdyż są śliskie nawet przy suchej pogodzie. Porosty zatrzymują wilgoć oraz zanieczyszczenia z powietrza, co sprzyja niszczeniu struktury dachu – z czasem ich powierzchnia może się złuszczać i korodować lub stracić elastyczność i pękać.

           Do usuwania mchów i porostów używa się środków chemicznych typu „antymech”, nanoszonych 1–2 razy w roku na porośniętą połać dachu. Przy bardzo widocznej warstwie porostów konieczne będzie również mechaniczne ich usunięcie, najlepiej przy użyciu profesjonalnej myjki wysokociśnieniowej .

Wykonujemy prace na wysokościach
Wykonujemy prace na wysokościach

Działamy tylko na profesjonalnym sprzęcie do prac alpinistycznych francuskiej marki Petzl dzięki czemu prace przebiegają bezpieczniej. Posiadamy stosowne uprawnienia do wykonywania takich prac z wykorzystaniem sprzetu alpinistycznego na terenie UE.

Mycie gontu, przygotowanie do impregnacji